Profil firmy

Rozsah poskytovaných služeb

Našim zákazníkům nabízíme komplexní služby, počínaje technickou konzultací projektu, přes návrh vhodné technologie, výrobu modelu, forem i vlastních produktů, až po finální povrchovou úpravu a případně i montáž. Bližší představu o našich možnostech si uděláte při prohlídce realizovaných projektů. Ačkoliv je naší doménou hlavně malosériová a kusová výroba, nebráníme se ani sériové výrobě různých technických součástí, která vhodně vytěžuje naše výrobní kapacity.


Používané materiály

Pro výrobu používáme řadu kombinací kompozitních materiálů, které si díky velké variabilitě a svým vlastnostem získali velkou oblibu. Mezi jejich přednosti patří mimo jiné téměř neomezená tvarovatelnost, nízká hmotnost, vysoká životnost a možnost imitovat povrch různých materiálů.

Nejpoužívanějším kompozitním materiálem stále zůstává skelný laminát s polyesterovou matricí. Pro namáhané výrobky volíme jiné materiály na bázi uhlíku a aramidu. Naopak pro výrobky mechanicky nezatěžované, ale tvarově složité je možné použít odlévací hmoty na bázi polyuretanu, polyesteru, akrylátu, silikonu a inertní plniva.


Hlavní výrobní technologie:


Typy povrchové úpravy:


Výrobní prostory, maximální rozměry a hmotnosti dílů

Většina produkce je vyráběna v malých navzájem propojených dílnách o ploše 50 - 75 m2 s výškou stropu 4,3 m, avšak disponujeme i výrobní halou s plochou 700 m2 (12,5x56 m) a výškou stropu 8 m, vybavenou portálovým jeřábem s nosností 5 tun. Pro manipulaci po areálu používáme vysokozdvižný vozík s nosností 3,5 tuny. Kritickým místem jsou vstupní vrata do dílen a haly o rozměru 4 x 4 m, což nemusí vždy stačit. I tento problém jsme však v případě potřeby připraveni řešit.


Trochu historie

Firma Vedex s.r.o. byla založena v roce 1995 jako rodinný podnik otce a syna, Václava a Davida Hudce. Z počátku se věnovala výrobě sklolaminátových arkýřů pro střešní nástavby domů. Postupně se však specializovala na zakázkovou výrobu. Pestrost našeho výrobního sortimentu se samovolně rozšiřovala podle potřeb zákazníků a díky našemu vstřícnému přístupu k neobvyklým požadavkům dospěla do dnešních rozměrů.

Za velmi významnou považujeme spolupráci s umělci na realizaci jejich projektů (např. Davidem Černým nebo Lukášem Rittsteinem) a jsme rádi, že je sklolaminát a kompozity obecně stále používanějším materiálem pro umělecká díla.

Během let 2005 až 2010 se nám podařilo rozšířit výrobní prostory a pořídit vybavení pro povrchové úpravy výrobků a technologii RTM. Díky tomu můžeme našim zákazníkům nabízet ještě komplexnější služby než v minulosti a větší výrobní kapacitu.Změna sídla společnosti

Od 3.září 2014 jsme sjednotili adresu sídla firmy s adresou provozovny. Obě místa jsou od sebe vzdálená jen 70 m, jedná se tedy o čistě formální zjednodušení. Nově tedy platí jen ul. Práce 12, Neratovice.